Kamera Mikrofon Stereo til Panasonic Lumix DMC-FZ200
416,50 Kr. *
Priser inkl. moms excl. forsendelsesomkostninger
paypal_logo_uk
leveringstid, 2-7 hverdage
  • DK.1.v.800103958.139
Med mikrofonen kan lydkvaliteten af videooptagelser øges markant i forhold til den... mehr
Produktinformationer "Kamera Mikrofon Stereo til Panasonic Lumix DMC-FZ200"
Mikrofonen er støjsvag
Micro passer til de fleste videokameraer og digitale kameraer og er velegnet til en standard hot shoe-forbindelse og lydindgang (3,5 mm jack), også velegnet til DSLR'er og systemkameraer
Teknisk data:
Mål: 26mm x 85mm x 59mm
Vægt ca 45g
op til cirka 800 timers drift med ét batteri
Kablets længde: ca 28cm
Leveringsomfanget inkluderer et CR1632 3V batteri
Inkluderer aftagelig skumvindbeskyttelse mod baggrundsstøj
Følsomhed: -40dB +/-2dB
Impedans: 200 Ohm